Konferencja European Mead Makers 2022

Konferencja European Mead Makers 2022

Za nami III Europejska Konferencja Miodosytników, która miała miejsce w dniach 24-26 luty 2022r. w hotelu Novotel Warszawa Centrum. Wybrane przez organizatorów tematy wykładów były bardzo ciekawe i przeprowadzane przez ludzi z ogromną wiedzą i pasją w temacie miodosytnictwa. Szczególnie inspirujący okazał się wykład Carvina Wilsona “Do you drink for enjoyment or analysis?”. Wilson to pszczelarz, uznany miodosytnik, juror oraz pasjonat, którego kolekcja miodów pitnych składa się z ponad 350 różnych odmian z całego świata.

Podczas licznych spotkań mieliśmy możliwość spróbowania miodów pitnych z całej Europy. Wśród uczestników Konferencji były zarówno firmy komercyjne jak i domowi miodosytnicy, których trunki oceniano i nagradzano w oddzielnych kategoriach. Była to świetna okazja do wymiany doświadczeń i wrażeń smakowych. Ciekawą niespodzianką okazał się miód pitny z dodatkiem ogórka, banana lub tarniny. Konferencja umożliwia świeże i nietuzinkowe spojrzenie na miody pitne. Podana jest w zajmujący sposób i w atrakcyjnej oprawie.

Ostatniego dnia konferencji odbyła się gala wręczenia nagród Mead Madness Cup. Miód naszej produkcji – trójniak Śliwkowa Dama otrzymał złoty medal w kategorii owoce pestkowe.

Zachęcamy do degustowania miodów pitnych, zaczynając oczywiście od naszego nagrodzonego trunku.

Więcej  informacji na: https://emmconference.com/program/WordPress Video Lightbox