Pszczoły przetrwają gdy kwiaty zapylają

Pszczoły przetrwają gdy kwiaty zapylają

To hasło rajdu samochodów Fiat 126p, którego trasa wiedzie z Krakowa przez Nawojową, Stróże, Kamianną, Biszczę, Pszczelą Wolę, Lublin, Puławy, Siedlce, Warszawę, Olsztyn, Elbląg, Gdynię do Koszalina, gdzie 16 i 17 września odbywać się będą Ogólnopolskie Dni Pszczelarza.

11.09.2017 r.  Rajd maluchów miał swój przystanek na placu Spółdzielni Pszczelarskiej APIS w Lublinie. Odwiedzili nas pszczelarze, miłośnicy miodu, naukowcy i przedstawiciele firm, które na co dzień wspierają polskie pszczelarstwo. Na każdym z przystanków uczestnicy rajdu będą przekonywać, że pszczoły są potrzebne, by przyroda mogła się harmonijnie rozwijać. Będą sadzić rośliny miododajne i aleje lipowe, rozdawać nasiona, opowiadać, dlaczego pszczoły są ważne, inicjować oraz rozstrzygać konkursy o tematyce pszczelarskiej. Akcja ma również pokazać społeczeństwu aktualną sytuację w pszczelarstwie i być może w ten sposób wpłynąć pozytywnie na zmiany, które mogłyby ją poprawić.

Jesteśmy dumni, że możemy być współorganizatorem Rajdu, gdyż naszym najważniejszym celem jest ochrona pszczół i rozwój pszczelarstwa w Polsce.WordPress Video Lightbox