ULE NA DACHU

ULE NA DACHU

Miło nam poinformować, że jesteśmy patronem najwyższej pasieki, która mieści się na dachu Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Miejska Pasieka Artystyczna ruszyła we wrześniu ubiegłego roku, a po zimowej przerwie, znów jest otwarta. Ma znaczenie ekologiczne, edukacyjne i kulturalne, a także wypływa z wielowiekowych tradycji pszczelarstwa na Lubelszczyźnie. W skład pasieki wchodzą kolorowe ule oraz kłody pszczele. Oprócz pasieki jest też miejska łąka oraz ogród z owocami, w którym królują pszczoły. W CSK czeka nas dużo wydarzeń inspirowanych pszczelarstwem, tj. warsztaty robienia uli, warsztaty kulinarne, wykłady o pszczole w historii sztuki, a także dokumenty lub filmy inspirowane pszczelimi historiami.

Bardzo się cieszymy, że możemy być partnerem tych wydarzeń. Mamy nadzieję, że inicjatywa CSK przyczyni się do promocji miasta i pszczelarstwa, a także wzbogacenia wiedzy o bartnictwie i uaktywnienia osób, w każdym wieku w dziedzinie ekologii. Jak również pozytywnie wpłynie na większe spożycie miodu, posiadającego wiele właściwości prozdrowotnych i wzmacniających odporność.

Dachy zielone są ogólnodostępne w godzinach 8:00-20:00 każdego dnia.
Serdecznie zapraszamyWordPress Video Lightbox